Умови працевлаштування в Німеччині

Віза категорії D

Для працевлаштування в Німеччині українцям необхідна віза категорії D, яка надає спеціальний дозвіл для здійснення бажаної трудової діяльності. Лише отримавши робочу візу, Ви гарантуєте собі легальну працю на території Німеччини, високу зарплату та доступ до пакету соціального захисту.

Поряд з цим протягом останніх років завдяки різним законодавчим заходам був значно спрощений доступ іноземних працівників до німецького ринку праці.

Блакитна картка ЄС

З серпня 2012 року висококваліфіковані працівники можуть претендувати на отримання Блакитної картки ЄС (електронне посвідчення, яке підтверджує право на проживання та роботу), яку видають відомства у справах іноземців в Німеччині. Важливі передумови для отримання Блакитної картки: диплом про вищу освіту з додатком, трудовий договір з німецьким працедавцем (з мінімальним щорічним доходом 40560 євро на рік (до сплати податків) або 3380 євро на місяць) або ж оферта, яка підтверджує намір укласти трудову угоду.

На Блакитну картку можуть претендувати лікарі, інженери, спеціалісти у сфері IT та природничих наук.

Значною перевагою Блакитної карти є спрощений переїзд до Німеччини чоловіка/дружини та дітей кваліфікованого працівника. Дозвіл на перебування їм видається без знань німецької мови.

Новий Закон про міграцію

Для інших спеціальностей, які не входять до можливих претендентів на Блакитну картку з 1 березня 2020 року набуває чинності Новий Закон про міграцію, який розширює можливості кваліфікованих працівників з завершеною вищою освітою або з професійно-технічною освітою на працевлаштування в Німеччині. Ця освіта має бути підтверджена у Німеччині та прирівняна до німецької освіти за спеціальною процедурою.

До списку так званих «затребуваних професій» належать молодший та середній медичний персонал, машиністи та водії вантажного транспорту, спеціалісти з монтажу та експлуатації систем опалення, спеціалісти з електроніки та інші. Інформацію про визнання професійної кваліфікації, набутої за кордоном, Ви можете знайти за наступним посиланням: www.anerkennung-in-deutschland.de

Пам’ятайте, що без ґрунтовних знань німецької мови (мінімально рівень В1) знайти роботу і отримати робочу візу – неможливо!

Адже чим кращі знання німецької мови, тим швидше працівник інтегрує у суспільство, та робочі процеси! Якщо ж Ваші знання німецької на нижчому рівні або Ви взагалі не знаєте німецької, ми підкажемо Вам, де і як краще виправити цю ситуацію.